Розвиток мілкої моторики.

Поради дефектолога

/Files/images/kartinki_rzn/моторика.jpg

У дітей з психофізичними вадами найбільш характерними особливос­тями в руховій сфері є уповільненість і несформованість рухових функцій, необхідних для оволодіння навчальними і трудовими навичками. У біль­шості з них, особливо у перші роки навчання погана координація рухів, порушення моторики при спробах виконувати ті чи інші ціленаправлені дії. Діти мають великі труд­нощі в оволодінні навичками письма, трудовими на­вичками. Тому батьки повинні при­ділити велику увагу розвиткові дрібної моторики пальців рук.

Труднощі при оволодінні навичками письма в учнів обумовлені слабкістю м'язів, розладами м'язового тонусу кисті, насильницьких рухів, відсутністю можливості послідовного скорочення і розслаблення м'язів кисті. Через це учні при письмі, як правило, тримають ручку неправильно, письмо виконується завдяки руху кисті, а іноді використовуються додаткові рухи всією рукою. Враховуючи всі ці особливості, доцільно проводити серію корекційних вправ та ігор для розслаблення м’язів руки, ліктя, кисті, пальців, зняття спазмів.

Корекційні вправи для м’язів рук, ліктя, кисті, пальців, зняття спазмів.

1. Дитина стискає руки в кулак, потім різко відпускає пальці — настає повне розслаблення. Пальці треба розводити якомога ширше один від одного.

2. «Піраміда». Стиснувши руки в кулаки, треба натискати правим кула­ком лівий, тобто «будувати піраміду», яка стає все вищою й вищою. Кулаки треба ставити один на одний якомога сильніше.

3. Кругові ритмічні рухи кулачків за годинниковою і проти годиннико­вої стрілки.

4. Лікті зігнутих рук стоятьна столі. Права рука намагається діставати праве плече, ліва її утримує, перешкоджає. Такий самий рух виконує й ліва рука.

5. Руки зчеплені в замок перед грудьми. Правою рукою намагайтеся від­вести ліву руку, а лівою — праву.

6.Гра «Допоможи курчаткам». Для цього необхідно обвести контур рук дитини на папері і в кожному пальчику намалювати курчатко. Уявляємо, що літає коршун і хоче схопити курча, треба затулити кожне курчатко. Дитина старається розслабити руку розвести пальчики і накласти на трафаретку так, щоб затулити кожне курча.

7. Гра «Піаніно». Уявляємо, що ми граємо на піаніно. Дитина кожним пальчиком натискає на одну клавішу. Можна виготовити трафаретку (імітовані клавіші).

8. Підняти руки догори долонями до себе, подивитись на них, опустити. Стежити, щоб руки не згинались у ліктях і не приводились одна до одної. При геміпарезах треба допомагати дитині у виконанні вправи хворою рукою.

Кiлькiсть переглядiв: 352

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.