Рання діагностика порушень слуху

/Files/images/kartinki_rzn/діагностика.jpg
Як зберегти дитині гарний слух

Щодня мільйони людей піддаються шумовому впливу, який експерти визначають «той, що дратує слух і шкідливий для здоров'я". І дійсно, незалежно від того, живете ви у великому місті або невеликому селищі, ви можете потрапити у 87% людей, які згодом ризикують втратити частину слуху.

Діти особливо уразливі до погіршення слуху, що пов'язаний зі шкідливим шумовим впливом, причому, як правило, це відбувається безболісно та поступово. Надмірний шум завдає шкоди мікроскопічним сенсорним рецепторам, що знаходяться у внутрішньому вусі дитини.

У внутрішньому вусі міститься від 15 до 20 тисяч таких рецепторів, і ушкоджені рецептори більше не можуть передавати звукову інформацію в мозок. Ситуацію погіршує й той факт, що ушкодження слуху при надмірному шумовому впливі носить практично незворотний характер.

/Files/images/kartinki_rzn/рання діагностика.jpg
Важливість ранньої діагностики

Експерти вважають, що перші кілька років життя дитини - є найбільш важливими для його розвитку. Недостатньо гарний слух може значно уповільнити розумовий розвиток малюка. І якщо недостатній слух діагностований пізно, може бути упущений критичний час для стимуляції слуховых проходів, що ведуть до слухових центрів мозку. У дитини може відбутися затримка розвитку мови, що призведе до уповільнення навичок спілкування і навчання.

На жаль, більшість проблем зі слухом виявляються досить пізно. Від початку погіршення слуху і до того часу, як ви можете помітити очевидні ознаки порушення слуху у вашого малюка, може пройти досить значний час. Існує кілька ознак, залежно від віку дитини, за якими ви можете зрозуміти, що зі слухом усе гаразд:

Немовля:повинен здригатися при сплеску руками в 1-2 метрах від нього й заспокоюватися при звуку вашого голосу.

Від 6 до 12 місяців:повинен повертати голову, чуючи знайомі звуки, і подавати голос у відповідь на звернену до нього людську мову.

1,5 року:Повинен говорити прості односкладніі слова й показувати на частині тіла, коли його просять.

2 роки:повинен виконувати прості команди, подані голосом без допомоги жестів, і повторювати за дорослим прості слова.

3 роки:повинен повертати голову безпосередньо до джерела звуку.

4 роки:повинен виконувати по черзі дві прості команди (наприклад "Помий руки і їж суп").

5 років:повинен уміти підтримувати просту розмова й мати більш-менш виразну мову.

Школяр:Погіршення слуху у школярів часто проявляється у вигляді неуважності під час уроків, недостатньої концентрації, поганого навчання, частих застуд і вушного болю.

Якщо ви помітили, що ваш малюк відстає в слуховому і/або мовному розвитку, або має проблеми зі слухом, негайно проконсультуйтес з лікарем.

Кiлькiсть переглядiв: 328

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.